Droga Malarza
Rozdział I. Prolog

Witaj w mojej bajce Podróżniku!
Tak, dobrze odczytałeś, bo jeśli już zawędrowałeś w te strony, to znaczy że poszukujesz. Nie istotnym jest, czy Twoim celem jest wiedza, czy rozwój, znajomość technik, a może poszukiwanie własnego miejsca w świecie Prac Wykończeniowych. Jeśli tu jesteś to spotkaliśmy się na jednej drodze, z mniejszym lub większym bagażem doświadczenia, a ono na pewno nam się przyda tam, gdzie zmierzamy. Zapytasz dokąd prowadzi ta droga i kiedy się kończy? Odpowiem, że nie wiem kiedy się zakończy, ale na pewno prowadzi do jednego celu – do bycia lepszym w tym co robimy!

Pozwól, że od tego momentu będę Ci towarzyszył. Posłużę radą, szepnę trochę mądrości, pokażę garść sztuczek, a czasem zabawię żartem, gdy droga będzie się dłużyć. Załóż zatem wygodne buty, bo czeka nas fascynująca podróż po świecie barw, faktur i kolorów. Tu gdzie rządzi chemia i fizyka, a wszystkiemu zwieńczenia nadaje ulotna sztuka i poczucie smaku.

Aby dobrze się tu poruszać będziemy potrzebowali ogromu wiedzy i umiejętności. Aby sprostać wyzwaniom trudnych inwestycji lub prac o wysokim standardzie przydadzą Ci się te oto specjalne klucze.
Proszę weź, nie krępuj się! Każdy z tych kluczy umożliwi nam podróż po nowych obszarach wiedzy. Dzięki kluczom będziemy mogli przygotować podłoże, sprawdzić i ocenić jego własności, w tym wytrzymałośćdobrać materiały oraz techniki malarskie. To w tym miejscu podejmujemy pierwsze prace.
  • Dzięki kluczowi z grawerunkiem materiały malarskie zabawimy się trochę w chemików, poznamy materiały składowe oraz budowę/skład farb. Może stworzymy własną farbę?
  • Klucz, na którym znajdują się napisy techniki malarskie otworzy nam drogę do procesów malarskich: gdzie zajmiemy się doborem odpowiedniego materiału, techniki malarskiej, odpowiednim przygotowaniem podłoża pod konkretną technikę oraz wykonamy daną powłokę malarską.
  • Praca z powłokami malarskim daje nam kolejną drogę, którą otwiera nam klucz pod nazwą technologie wykonania powłok malarskich, znajdują się tutaj takie zagadnienia jak prawidłowa budowa powłoki malarskiej, zobaczymy również kolejność i kierunek malowania, łączenie ze sobą płaszczyzn i kolorów oraz ich wpływ, a także oddziaływanie na siebie. Opowiemy sobie trochę o doborze kolorów i ich wpływie na postrzeganie elementów architektury. Wykorzystamy wiedzę z dziedziny chemii i optyki padanie promieni świetlnych odbieranie i postrzeganie kolorów w różnych temperaturach barwy światła. Tak dobrze widzisz to będzie trochę fizyki i optyki ale nie martw się ta niewielka część tej wspaniałej nauki napewno Ci się spodoba.
  • Mamy cały zbiór wiedzy, ale czym byłby rzemieślnik bez narzędzi, i do tego będzie nam potrzebny ostatni już klucz czyli narzędzia i sprzęt malarski. Tutaj będzie nasz plac zabaw będziemy sprawdzać testować i opisywać różne rodzaje narzędzi malarskich, sprawdzimy nowości i zobaczymy na jakich narzędziach pracowano kiedyś to będzie nasz folwark i gwarantuję, że będzie ciekawie.
W naszej podróży zobaczymy wiele… jeszcze sam nie wiem jak ona się potoczy, chociaż przez mgłę przebija mi się jej zarys.

Każdy ma wpływ na swoją drogę oraz na drogę innych, więc kto wie, może razem zmienimy jej kierunek? Zobaczymy wiele ciekawych rozwiązań i narzędzi, użyjemy wałków oraz agregatów, sprawdzimy nowe materiały oraz przypomnimy sobie starą szkołę. Zatem podróżniku obojętnie, czy jesteś na początku swojej drogi, czy już w nie jednym miejscu byłeś, pozwól pokazać sobie coś nowego nie zapominając o korzeniach.

Jesteś ciekaw jak dalej potoczy się nasza droga? Zapraszam na kolejny odcinek naszego bloga!
Zapraszam również do komentowania pod tekstem. To tu będziesz mógł mi powiedzieć o tym, co Ci się podobało, a co by wypadało poprawić. Będziesz mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach, jak i zadać nurtujące Cię pytania. Może Ty będziesz chciał zabrać mnie za rękę i zaprowadzić w nieznane? Nie krępuj się! Pisz! To tu zbudujemy naszą relację!