Blog


Droga Malarza

Rozdział I. Prolog


Witaj w mojej bajce Podróżniku!
Tak, dobrze odczytałeś, bo jeśli już zawędrowałeś w te strony, to znaczy że poszukujesz. Nie istotnym jest, czy Twoim celem jest wiedza, czy rozwój, znajomość technik, a może poszukiwanie własnego miejsca w świecie Prac Wykończeniowych. Jeśli tu jesteś to spotkaliśmy się na jednej drodze, z mniejszym lub większym bagażem doświadczenia, a ono na pewno nam się przyda tam, gdzie zmierzamy. Zapytasz dokąd prowadzi ta droga i kiedy się kończy? Odpowiem, że nie wiem kiedy się zakończy, ale na pewno prowadzi do jednego celu – do bycia lepszym w tym co robimy!

Pozwól, że od tego momentu będę Ci towarzyszył. Posłużę radą, szepnę trochę mądrości, pokażę garść sztuczek, a czasem zabawię żartem, gdy droga będzie się dłużyć. Załóż zatem wygodne buty, bo czeka nas fascynująca podróż po świecie barw, faktur i kolorów. Tu gdzie rządzi chemia i fizyka, a wszystkiemu zwieńczenia nadaje ulotna sztuka i poczucie smaku.

Aby dobrze się tu poruszać będziemy potrzebowali ogromu wiedzy i umiejętności. Aby sprostać wyzwaniom trudnych inwestycji lub prac o wysokim standardzie przydadzą Ci się te oto specjalne klucze.
Proszę weź, nie krępuj się! Każdy z tych kluczy umożliwi nam podróż po nowych obszarach wiedzy. Dzięki kluczom będziemy mogli przygotować podłoże, sprawdzić i ocenić jego własności, w tym wytrzymałośćdobrać materiały oraz techniki malarskie. To w tym miejscu podejmujemy pierwsze prace.
  • Dzięki kluczowi z grawerunkiem materiały malarskie zabawimy się trochę w chemików, poznamy materiały składowe oraz budowę/skład farb. Może stworzymy własną farbę?
  • Klucz, na którym znajdują się napisy techniki malarskie otworzy nam drogę do procesów malarskich: gdzie zajmiemy się doborem odpowiedniego materiału, techniki malarskiej, odpowiednim przygotowaniem podłoża pod konkretną technikę oraz wykonamy daną powłokę malarską.
  • Praca z powłokami malarskim daje nam kolejną drogę, którą otwiera nam klucz pod nazwą technologie wykonania powłok malarskich, znajdują się tutaj takie zagadnienia jak prawidłowa budowa powłoki malarskiej, zobaczymy również kolejność i kierunek malowania, łączenie ze sobą płaszczyzn i kolorów oraz ich wpływ, a także oddziaływanie na siebie. Opowiemy sobie trochę o doborze kolorów i ich wpływie na postrzeganie elementów architektury. Wykorzystamy wiedzę z dziedziny chemii i optyki padanie promieni świetlnych odbieranie i postrzeganie kolorów w różnych temperaturach barwy światła. Tak dobrze widzisz to będzie trochę fizyki i optyki ale nie martw się ta niewielka część tej wspaniałej nauki napewno Ci się spodoba.
  • Mamy cały zbiór wiedzy, ale czym byłby rzemieślnik bez narzędzi, i do tego będzie nam potrzebny ostatni już klucz czyli narzędzia i sprzęt malarski. Tutaj będzie nasz plac zabaw będziemy sprawdzać testować i opisywać różne rodzaje narzędzi malarskich, sprawdzimy nowości i zobaczymy na jakich narzędziach pracowano kiedyś to będzie nasz folwark i gwarantuję, że będzie ciekawie.
W naszej podróży zobaczymy wiele… jeszcze sam nie wiem jak ona się potoczy, chociaż przez mgłę przebija mi się jej zarys.

Każdy ma wpływ na swoją drogę oraz na drogę innych, więc kto wie, może razem zmienimy jej kierunek? Zobaczymy wiele ciekawych rozwiązań i narzędzi, użyjemy wałków oraz agregatów, sprawdzimy nowe materiały oraz przypomnimy sobie starą szkołę. Zatem podróżniku obojętnie, czy jesteś na początku swojej drogi, czy już w nie jednym miejscu byłeś, pozwól pokazać sobie coś nowego nie zapominając o korzeniach.

Jesteś ciekaw jak dalej potoczy się nasza droga? Zapraszam na kolejny odcinek naszego bloga!
Zapraszam również do komentowania pod tekstem. To tu będziesz mógł mi powiedzieć o tym, co Ci się podobało, a co by wypadało poprawić. Będziesz mógł opowiedzieć o swoich doświadczeniach, jak i zadać nurtujące Cię pytania. Może Ty będziesz chciał zabrać mnie za rękę i zaprowadzić w nieznane? Nie krępuj się! Pisz! To tu zbudujemy naszą relację!


Autor: Hubert Małek
Data publikacji: 30 kwietnia 2021


Oceń wpis
Udostępnij

  Komentarze (9)
Janusz
Janusz
03.06.2021 20:48 odpowiedz
Super, sądzę że wielu czekało na taką publikacje. Gratuluję odwagi, choć temat muszę przyznać ciężki ale jakże wdzięczny.
Będę stałym obserwatorem. Pozdrawiam brać podróżników.
Jarek AlpinLevel
05.05.2021 07:20 odpowiedz
W październiku ubiegłego roku złamałem nogę... przebywalem w DE oczywiście jak ktoś wyjeżdżał wie jak potrafi być za granicą. Kiedy już leżałem w domu w łóżku zastanawiałem się .... co dalej.
Mjalem dojść tych wyjazdów tych ludzi tej roboty a przedewszystkim tej rozłąki i niedzielnych łez.
W końcu natrafiłem na Was na GPW zacząłem szukać, czytac, pisać i dzwoń. Dziś poraz pierwszy natrafiam na waszego blog i tył " Droga Malarza".
Zaczynam czytać i po pierwszym zdaniu cytuje ...

Witaj w mojej bajce Podróżniku!
Tak, dobrze odczytałeś, bo jeśli już zawędrowałeś w te strony, to znaczy że poszukujesz. Nie istotnym jest, czy Twoim celem jest wiedza, czy rozwój, znajomość technik...

Śmiem twierdzić, że to co robicie to kawał dobrej roboty a to co czytałem to mialem wrażenie , że czytam o sobie. Moja podróż w poszukiwaniu miejsca twa dojść długo ale coraz bardziej przekonuje się w fakcie po tych słowach ,które dzis przeczytałem że to dobra droga.
I nadchodzi nowa era "Fachowcow"
Hubert Małek
Hubert Małek
10.05.2021 12:09 odpowiedz
Dziękujemy Ci za tak pozytywny wpis. Dzięki Tobie i nasza droga lepiej rysuje nasz cel. Powodzenia w szukaniu szczęścia...
GPW24.eu
GPW24.eu
04.05.2021 10:36 odpowiedz
Zapraszamy do komentowania... każda opinia jest dla nas bardzo ważna i pozwala na lepsze dopasowanie treści bloga do Waszych potrzeb i oczekiwań. Dziękujemy!
Marek Marecki
Marek Marecki
03.05.2021 21:18 odpowiedz
Cześć. Super pomysł. Jaka będzie częstotliwość dodawania nowych postów.
Gft.
Gft.
02.05.2021 15:30 odpowiedz
Keep up that good thing
Karol
Karol
02.05.2021 09:51 odpowiedz
Dobrze napisany wstęp.
Zakładam maskę, kombinezon i ruszam z Tobą
Przemek
02.05.2021 08:42 odpowiedz
Wstęp niczym z najlepszej powieści. Już nie mogę się doczekać kolejnego odcinka ! Super
Tremors
02.05.2021 05:20 odpowiedz
Huberta warto poczytać. !
  Dodaj komentarz